Co to jest i do czego służy korytko wentylacyjne?

Korytko wentylacyjne to nowatorski, prosty i szybki sposób tworzenia szczeliny wentylacyjnej w miejscach utrudnionej wentylacji np. dach z pełnym deskowaniem, gdzie materiał izolacyjny nie powinien przylegać do powierzchni drewnianej.

Korytko wentylacyjne to gruba tektura o wymiarach 780 x 1000mm a grubości 2mm.Tektura jest wygięta w tzw. Harmonijkę, grubość i kształt tektury uniemożliwia zaginanie się szczeliny podczas prac ociepleniowych nawet podczas pneumatycznego ocieplenia granulatem tzw. Wdmuchiwanie granulatu ociepleniowego. Tektura jest zabezpieczona przed wilgocią poprzez obustronne pokrycie powierzchni tektury woskiem. Takie zabezpieczenie tektury gwarantuje wieloletni czas użytkowania.

Montaż

Montaż korytka wentylacyjnego polega na rozłożeniu kartonu między krokwiami. od jednego boku krokwi do drugiego w szerokościach od 50 do 70cm. W przypadku innego rozstawu krokwi karton można w prosty sposób docinać wzdłuż linii zagięcia i dołożyć do szerokości korytka wentylacyjnego twożąc w ten sposób pożądany wymiar.

Dla utrzymania drożności szczeliny wentylacyjnej korytka wentylacyjne powinny być szczelnie ułożone, ewentualnych nieszczelności można się pozbyć poprzez robienie zakładek lub zaklejanie nieszczelności np. taśmą klejącą.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image